Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme, 23. juunil pidi ENPA valima Euroopa Nõukogu peasekretäri, kelle kandidaatuurid esitab Euroopa Parlamentaarsele Assambleele Euroopa Nõukogu Ministrite Komitee. Ministrite Komitee esitas kaks sotsidest kanditaati, Norra endise peaministri Thorbjörn Jagland`i ja Poola endise peaministri Wlodzimierz Cimoszewicz`i.

Parlamendi liikmed otsustasid aga hääletuse edasi lükata, kuna ei olnud rahul protseduurilise korraga kanditaatide esitamisel.

„Kummaliseks teeb olukorra see, et hääletamine lükati edasi sotside enda toel samal ajal, kui näiteks liberaalid toetasid uue peasekretäri valimiste mitte edasilükkamist ja soovisid peasekretäri ära valida veel sellel istungjärgul. Selle hääletamistulemusega andsid sotsid ise võimaluse uuesti liberaalidele ja ka konservatiividele,” sõnas Ojuland.

Kandidaatidena olid varem veel üles seatud liberaalide fraktsiooni esimees Matyas Eörsi Ungarist, konservatiivide poolt Euroopa Rahvapartei fraktsiooni esimees Luc van den Brande Belgiast, keda aga Euroopa Nõukogu Ministrite Komitee Euroopa Nõukogu Parlamentaarsele Assambleele ei esitanud.

Häältega 90 vastu ja 98 poolt ning kurioosselt sotside enda toetusel lükati uue peasekretäri valimine määramatuks ajaks edasi.

5 aastat tagasi kandideeris Euroopa Nõukogu peasekretäriks Kristiina Ojuland.

 

Tagasiside