Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keerulise sisepoliitilise olukorra tõttu Gruusias jätab Gruusia opositsioonipoliitik Nino Burjanadze ära Riigikogu aseesimehe Kristiina Ojulandi kutsel 26.-28. märtsini toimuma pidanud visiidi Eestisse, mille raames olid planeeritud kohtumised peaminister Andrus Ansipi ja teiste Eesti poliitikutega.

Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformipartei (ELDR) asepresidendile Kristiina Ojulandile saadetud kirjas rõhutab Nino Burjanadze: ”Päev päevalt eemaldume üha rohkem demokraatlikult teelt ning Gruusia, keda kunagi hinnati kui meie regiooni demokraatlikku edulugu, on transformeerumas autoritaarseks režiimiks, kus kõik otsused tehakse presidendi ja tema lähima kaaskonna poolt.”

„On kahetsusväärne, et valitsuse ja opositsiooni vastasseis Gruusias on väljumas demokraatia raamidest. Kutsun kõiki Gruusia poliitilisi jõude hoidma kurssi demokraatia teel ning tagama kõigile kodanikele ja nende ühendustele põhivabadused ja õigused, nii nagu ühele euroopalikule riigile kohane,“ ütles Ojuland.

Seoses Gruusia opositsioonijõudude kavaga korraldada valitsusevastaseid demonstratsioone murdsid Gruusia õiguskaitseorganid sisse kahte partei Demokraatlik Liikumine – Ühendatud Gruusia esindusse ja arreteerisid seitse partei aktivisti.

Gruusia partei Demokraatlik Liikumine- Ühendatud Gruusia liider Nino Burjanadze pidi osalema sel reedel, 27. märtsil Tallinnas toimuval rahvusvahelisel konverentsil ’’Naised, kelle sõna maksab Euroopas’’, mida korraldab Eesti Reformierakond ja Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformipartei ( ELDR).

Nino Burjanadze oli Gruusia parlamendi spiiker aastatel 2001-2008 ning Gruusia presidendi kohusetäitja aastatel 2003-2004 ja 2007-2008.

 

Tagasiside