Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval kinnitas riigikogu uue noorsootööseaduse, mis annab kohalike omavalitsuste juures tegutsevatele noortevolikogudele õigusliku aluse.

Reformierakonna Noortekogu esimees Kalle Palling lausus oma sõnavõtus, et Riigikogu otsus noortevolikogude seadustamise kohta annab kindlustunde eelkõige noortele endile osalemaks otsustusprotsessides ja rääkimaks kaasa kohaliku elu küsimustes.

“Noorsootöö mõiste on saanud endale senisest enam Euroopalikku sisu ka seaduse tasandil,” sõnas Palling.

Palling märkis, et seaduses said täpsustatud ka noorteühingute aastatoetused. “Loodan, et edaspidi käsitletakse toetusi rohkem vajaduspõhisena just noortetöö korraldamiseks mitte erakondade topeltrahastamiseks, mis paljude seas on tekitanud põhjendamatut pahameelt,” lausus Palling.

Kultuurikomisjoni liikme Lauri Luige sõnul võib antud seaduse vastuvõtmist lugeda esimeseks tiigrihüppeks noorsootöö valdkonnas.
“11 aastat tagasi, mil esimene versioon noorsootööseadusest välja töötati, ei olnud olemas noorteühenduste katusorganisatsiooni ja ka noortevolikogu oli tol ajal suhteliselt tundmatu mõiste,” sõnas Luik.

“On väga tähtis, et see seadus ei jääks muutumatuks järgmiseks 11 aastaks, vaid oleks avatud noorte olukorda parandavatele muudatustele igal ajal.”

Noorsootööseadus jõustub 2010. aasta 1. septembril.

 

Tagasiside