Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

14 parlamendisaadikut moodustasid täna riigikogus noorte toetusrühma, mille esimeheks sai Lauri Luik ja aseesimeheks Kalle Palling.

Toetusrühma esimehe Lauri Luige sõnul on nelja-aastane koostöö noorte esindusorganisatsioonidega näidanud, et otsekontakt võib viia reaalsete seadusemuudatusteni.

„Nii eelmise kui praeguse riigikogu koosseisu puhul on noorte jaoks üheks olulisemaks otsuseks 16-aastastele kohalikel valimistel valimisõiguse andmine. Seesama eelnõu peab rakendumiseks läbima ka lõpphääletuse sel kolmapäeval,“ lausus Luik.

„Noorte arvamus peab seadusandlikul tasandil rohkem kõlama, et pealekasvav põlvkond jalgadega ei hääletaks. Seetõttu ongi riigikogus vaja erakondade ülest ühendust, mille liikmed väljaspool komisjone noortega maha istuksid, koguksid neilt seaduseloome kohta tagasisidet ning aitaksid noorte ideid parlamendis ellu viia,“ lisas reformierakondlasest riigikogu liige.

Noorte toetusrühm tegutses ka XII riigikogus. Saadikuterühma eesmärk on kaasata noori seadusloomeprotsessi ning aidata kaasa noorte- ja noorsootöö valdkonna arengutele Eestis seadusandlikul tasandil.

Noorte toetusgrupiga liitusid 14 riigikogu liiget: Yoko Alender, Deniss Boroditš, Jüri Jaanson, Jaanus Karilaid, Johannes Kert, Martin Kukk, Kristjan Kõljalg, Lauri Luik, Kalle Palling, Heidy Purga, Laine Randjärv, Mihkel Raud, Martin Repinski ja Andre Sepp.

Riigikogu noorte toetusrühma esimees

Lauri Luik
[email protected]
+372 56659599

Tagasiside