Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Just selline tõsiasi selgus eile, kui Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed külastasid Muhumaal Nautse jaanalinnufarmi. ”Põhjus on siiski selles, et jaanalinde söödetakse kollase maisiga, mitte see, et kollane on Reformierakonna värv,” naljatas fraktsiooni esimees Jaanus Tamkivi.

Reformierakonna fraktsioon tegi eile ringkäigu Muhu- ja Saaremaal. Muhumaal külastati veel lasteaeda ning tutvuti ettevõtlusega Piiri puidukojas, mis on kujunenud üheks kiiremini arenevaks ettevõtluskeskuseks ja on Muhumaal suurim tööandja. Mureks on kohalikel ettevõtjatel see, et häid töötegijaid napib ja see võib saada takistuseks kiirele arengule.  

Reformierakonna Saaremaa maakonnaorganisatsiooni koosolek arutas eile Kuressaares erakonna majandus- ja perepoliitika seisukohti. Neid tutvustasid erakonnakaaslastele Saaremaal visiidil viibinud Riigikogu reformierakondlastest liikmed.  

Reformierakonna Saaremaa organisatsioon toetas erakonna perepoliitika teese ja leidis, et need peavad saama oma koha Riigikogu valimiste platvormis. Majanduspoliitika teeside kohta arvati, et üht teist vajab veel lihvimist. Nii arvavad Saaremaa reformierakondlased, et tulumaks võiks langeda kiiremas tempos kui seni. “Meie meelest võiks tulumaksumäär juba järgmisest aastast olla 20 protsenti,” ütles Saaremaa Kuressaare piirkonnaorganisatsiooni juht Anton Teras.  

Üheks tõsiseks jututeemaks oli ka püsiühendus mandri ja saarte vahel. Saarlastele teeb tõsist muret see, et silla valmimise tähtaeg nihkub pidevalt edasi. Algselt oli juttu aastast 2010, nüüd on kuulda 2014 ja kõlab ka arvamusi, et see võib veelgi kaugemale jääda. „Saarlased loodavad, et riigi tasandil tegeldakse püsiühenduse loomisega väga tõsiselt ja silla valmimise tähtaeg saab lähemal ajal kindlalt paika,” ütles saarlasest Reformierakonna fraktsiooni juht Jaanus Tamkivi. 

Erakonna perepoliitika seisukohad pälvisid saarlaste täieliku toetuse. “Kui vanemahüvitise maksmise periood pikeneb pooleteiseaastaseks saamiseni, annab see peredele kindlasti kindlustunnet juurde,” märkis Kuressaare linnapea Urve Tiidus nimetades positiivseid punkte Reformierakonna rahvastikupoliitikas. 

Hea mõte on saarlaste arvates ka Reformierakonna soov hakata riigieelarvest linnadele-valdadele maksma ringitoetust, mida omavalitsused saaksid kasutada vaid laste huvialaringides osalemise eest tasumiseks. „Kohalikke lasteasutusi külastades jäi kõlama tõsiasi, et huvialaringides käivad vaid vähesed lapsed ja peapõhjusena nimetatakse just perede rahanappust,” ütles reformierakondlasest Riigikogu aseesimees Maret Maripuu. „Loodame, et ringitoetus tuleb ja siis saab rohkem lapsi tegelda oma lemmiktegevustega.” 

Saaremaal on Reformierakonna piirkonnaorganisatsioon Kuresaare linnas, Leisi, Muhu, Kaarma, Salme, Orissaare, Pihtla, Valjala ja Kihelkonna vallas. Võimul ollakse Kuressaare linnas, Kaarma, Leisi, Muhu ja Pihtla vallas. Kokku on Saaremaal 229 Reformierakonna liiget.

 

Lisateave:
Maret Maripuu
RK aseesimees
5036278

 

Jaanus Tamkivi
RK Reformierakonna fraktsiooni esimees
5115501

Tagasiside