Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Silver Meikar kohtus Ukraina parlamendi saadiku Andriy Shevtchenkoga. Shevtchenko on endine sõltumatu telekanali Kanal 5 direktor ja üks mõjukamaid Julia Tymoshenko bloki poliitikuid.

„Julia Tymoshenko blokil ja Meie Ukraina valimisliidul ei ole tugevaid erimeelsusi programmilistes seisukohtades, kuid persoonide vahelised konfliktid võivad rikkuda demokraatliku koalitsiooni tekke”, arvab Ukrainat väisav Silver Meikar. „Nappi enamust omavad Ukraina oranzid parteid on allkirjastanud koalitsioonilepingu programmilised osad ja arvatavasti 20 novembril kogunev Verhovna Rada võib Julia Tymoshenko peaministriks valida.”

Kohumsel Shevtchenkoga rõhutas Meikar Eesti tugevat toetust Ukraina lääne-suunalistele reformidele ning avaldas lootust veel tihedamaks koostööks kahe riigi vahel. Shevtchenko kavatseb uue Verhovna Rada
tööleasumisel luua parlamendi Eesti toetusgrupi.

Üksmeelne demokraatlik ehk oranž koalitsioon tagaks läände suunatud välispoliitika, mille eesmärgid on liitumine WTO-ga, liitumisläbirääkimiste alustamine EL-iga ja tugevam lõivumist NATOga.

Lisainformatsioon: Silver Meikar 527 8089

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside