Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna valisid 226 Ukraina Verhovna Rada liiget Julia peaministriks. Riigikogu Eesti-Ukraina parlamendirühma esimees Silver Meikar saatis Julia Tõmoshenkole õnnitlused.

Meikari arvates iseloomustab oranži revolutsiooni järgset Ukrainat poliitikute omavaheline kisklemine ja poliitika „mida halvemini, seda paremini”. „Loodan, et Julia valimine peaministriks avab võimaluse stabiilsusele ja reformidele.”

Reformiteede alguses oleval riigil on jäänud aasta otsa seadused vastu võtmata. Meikari hinnangul on Ukraina sisuliselt seisnud paigal, kui oleks pidanud edasi tormama ja loodab, et opositsioon on valmis koalitsioonile appi tulema Ukrainale hädavajalike reformide elluviimiseks.

Meikar on veendunud, et Ukrainale kuulub õigusega koht Euroopa õnnelike riikide seas, kuid selleks peavad nad ise kõvasti tööd tegema. Julia valimine avab selleks tee.

Silver Meikar helistas täna Verhovna Rada saadikule ja Julia Tõmoshenkole lähedal seisvale Andriy Shevtchenko ja palus tal edastada õnnitlused Julia Tõmošenkole

Lisainformatsioon: Silver Meikar 527 8089
Riigikogu Eesti-Ukraina parlamendirühma esimees, Reformierakond

Teate edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside