Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikme Meelis Mälbergi sõnul toetab Reformierakond bürokraatiat vähendavate planeerimisseaduse muudatuste vastuvõtmist, mis parandavad majanduse rahvusvahelist konkurentsivõimet ja toovad Eestisse suurinvesteeringuid.

Mälbergi sõnul aitab kiire planeeringu koostamise protsess koos kõigi mõjude hindamisega investeerimisotsuse tegemisele kaasa ning on mõistlik, et asjast huvitatud osalevad kulude katmisel.

„Seadusemuudatus annab võimaluse sõlmida lepingu planeeringu koostamisest huvitatud isikuga ning selsamal isikul katta planeeringu menetlemisega seotud seadusest tulenevad kulud. Kusjuures planeeringu tellijaks jääks ikka avalik võim, et välistada olukorda, kus see, kes maksab, tellib ka muusika,“ selgitas riigikogu liige.

Endine Räpina paberivabriku omanik märkis riigikogus planeerimisseaduse eelnõu kolmandal lugemisel peetud kõnes, et ettevõtlusmaailmas on väga terav omavaheline konkurents, mis ei tunne riigipiire.

„Teada on puidu- ja metsatöösturite kava ehitada Tartu lähedale ligi miljard eurot maksev puidurafineerimise tehas. Kiiret ja asjatundlikku planeerimist pole vaja ainult uudse puidurafineerimistehase rajamiseks. On räägitud teistestki suurtest projektidest, mis otsivad omale kodu, olgu see siis mõni suur serveripark või Tesla gigatehas. Efektiivselt toimiv avalik sektor ei ole investeerimisotsuse tegemisel mitte viimase järgu argument,“ lausus Mälberg.

Riigikogu liige tõdes, et käesoleva eelnõu seaduseks saamisel oleme astunud tähtsa, kuid siiski vaid ühe sammu Eesti rahvusvahelise konkurentsivõime kasvatamise suunas.

„Kui mõne suure projekti õnnestumine sõltub riigi suutlikkusest olla efektiivne ja kompetentne partner erasektorile, peame pingutama. Uue ettevõtte saab Eestis asutada paari tunniga. Võiksime võtta eesmärgiks, et planeerimisprotsess on võimalik ära teha paari kuuga. Seejuures ei tohi kannatada planeerimise kvaliteet ja kõik mõjud peavad saama parimal võimalikul moel hinnatud,“ lisas Mälberg.

Riigikogu võttis täna vastu planeerimisseaduse muudatused, mis võimaldavad kohalikul omavalitsusel, rahandusministeeriumil või muul valitsusasutusel sõlmida huvitatud isikuga lepingu planeeringu koostamise tellimise ja mõjude hindamise kulude katmiseks.

Riigikogu keskkonnakomisjoni liige

Meelis Mälberg
[email protected]
+372 5116110

 

Tagasiside