Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu omavalitsuste toetusgrupi aseesimees Meelis Mälberg märkis Pärnumaa omavalitsuste suveseminaril kõneldes, et Eesti omavalitsused on väga erinevad, kuid ühisosa leidmiseks ja selle ühisosa esindamiseks läbirääkimistel valitsustega tasub rohkem kostööd teha.

Pooleteise tunni jooksul toimunud seminariarutelul parlamendisaadikutega räägiti Riigikogukoostööst kohalike omavalitsustega. Nagu alati olid kuumemad teemad Eestihalduskorraldus ja omavalitsuste ülesanded ning nende täitmiseks vajalik raha. Pikemalt räägiti sellestki, kuidas muuta omavalitsuste ja riigi vahelisi läbirääkimisi tõhusamaks.

Toetusrühma aseesimees Meelis Mälberg: „Valitsusega võrdsel platvormil läbi rääkimiseks on vaja, et omavalitsused paneksid seljad kokku. Eesti Linnade Liidu (ELL) ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu (EMOL) liikmetel on tihti erinevad ja vahel lausa vastandlikud huvid. Omavalitsuste ühiste huvide esindamiseks on vajalik nende organisatsioonide ühinemine. Sellel, kõiki Eesti omavalitsusi esindaval organisatsioonil, oleks võimalik kujundada väga selgelt oma eesmärgid jaseisukohad, ning seista paremini oma liikmete huvide eest.“

Pärnumaa Omavalitsuste Liidu korraldatud seminaril kõneldi kahel päeval kolme omavalitsuse ühinemisest Läti näitel, maailmamajanduse arengutest ning selle mõjudest omavalitsustele, aga ka hariduseelu ja ühistranspordi korraldamisest ning koostööst maavanema kui riigivõimu peamise esindajaga maakondades. Riigikogu kohalike omavalitsuste ja regionaalpoliitika toetusrühma kuulub 42 parlamendi liiget ja seminaril oli osalejaid kõigist parlamendifraktsioonidest.

 

Tagasiside