Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Maaelukomisjoni liikme Meelis Mälbergi sõnul on täna Riigikogus vastuvõetud EL ühise põllumajanduspoliitika rakendamise seaduse muutmise seaduse eesmärgiks tagada meie põllumajandustootjatele sujuv üleminek Euroopa Liidu järgmisele rahastamisperioodile 2014-2020.

“Uuel rahastamisperioodil väheneb põllumajanduse otsetoetuste erinevustest tulenenud ebavõrdne kohtlemine. Balti põllumeeste konkurentsitingimused paranevad. Kuigi lõplikult ei õnnestunud meil ebavõrdsusest lahti saada, võivad põllumehed rõõmustada. Euroopa Liidu eelarvest Eestile makstav põllumajanduse otsetoetus kasvab uuel eelarveperioodil tervelt kaks korda,’’ rõhutas reformierakondlasest parlamendisaadik.

Mälbergi sõnul oli seni toetussummaks 500 miljonit eurot, uus summa aga on tervelt üks miljard eurot. „Kirsiks tordil on viimases läbirääkimiste voorus saavutatud kokkulepe, et 2014. ja 2015 aastal ähvardanud toetusmäära kukkumist ei tule. Ja languse katmiseks vajaliku 15 miljoni euro asemel saime 50 miljonit eurot maaeluarenguks, mille arvelt on see auk võimalik tasandada,’’ lausus Meelis Mälberg.

„Eestil on praegu Euroopa Liidus konstruktiivse riigi maine. Me oleme oma avaliku sektori kulutused kontrolli all hoidnud ning suutnud Euroopa Liidu raha otstarbekalt ja tõhusalt kasutada. Seetõttu ei suhtuta meie muredesse ja soovidesse ka üleolevalt,’’ lisas Mälberg.
 

Tagasiside