Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna aseesimees, Riigikogu rahanduskomisjoni juhtiv Meelis Atonen lausus Riigikogus enne 2007.aasta eelarve lõpphääletust esinedes, et järgmise aasta eelarve keskendub inimesele ning on ajalooline nii oma suuruse kui ka esmakordselt planeeritava ülejäägi poolest. “Eelarve prioriteedid on haritud ja tegus rahvas, sisejulgeolek ning piirkondade tasakaalustatud areng. Eelarve-eelistused saavad selgeks, kui vaatame, milliste ministeeriumide eelarve kasvab kõige enam. Nendeks on sotsiaalministeerium (umbes neli miljardit), põllumajandusministeerium (umbes üks miljard), haridusministeerium (umbes miljard), kaitseministeerium (pisut üle miljardi) ning siseministeerium (pisut üle miljardi krooni). Euroopa Liidu toetusraha on eelarves 8,5 miljardit krooni,” loetles Atonen.

“See, et riigil läheb hästi, ei tohi tähendada kontrollimatut kulutamist. Mul on hea meel, et hoolimata valimiste lähenemisest, oleme suutnud kulutusi ohjata – eelarve on ajaloo suurima ülejäägiga,” lisas Riigikogu rahanduskomisjoni juht.

“Kui midagi eraldi välja tuua, juhiks tähelepanu kahele detailile. Esiteks: eelarves on ette nähtud raha Vabadussamba rajamiseks. Ajal, kui räägime, et võõrvõimu meenutavad monumendid Eestisse ei sobi, tuleb seista selle eest, et meil oleks paik, mis sümboliseeriks Eesti vabadust, iseseisvust ja kus saaks meenutada kõiki neid, kes iseseisvuse eest võidelnud on. Teine asi, seekord see, mis jääb südamele kripeldama, on raudtee tagasiost. Maailmavaateliselt ei pea ma seda õigeks. Nagu ütles hea fraktsioonikaaslane Kalev Kukk raudtee tagasiostu otsustamisel eelmisel nädalal: Riigikogu ees olid valikud halva ja väga halva vahel,” lausus Atonen.

Meelis Atonen kinnitas, et Reformierakonna aseesimehena teeb talle rõõmu tulumaksu alanemine. “Peaks alanema veelgi rohkem. Inimene mõistab ise omateenitud raha kasutamise üle kõige paremini otsustada. Eelarves on tähelepanu all ka noorte perede vajadused. Siin oleme alles pika tee alguses: seda suunda tuleb tähelepanu all hoida veel aastakümneid, kui soovime, et Eesti riik püsiks igavesti,” lausus ta.

Täiendav info:
Meelis Atonen
50 69 459

Teate koostas ja edastas:
Peep Lillemägi
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
51 31 265

Tagasiside