Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tartus Ülenurmel toimuvaid Lennupäevavi külastanud Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ütles, et Eesti lennunduse arendamine on lahutamatuks osaks Eesti julgeoleku- ja kaitsepoliitikast.

„Lennunduse ajalugu Eestis on suhteliselt pikk. Mullu möödus sada aastat päevast, mil Tartu üliõpilased said endale loa õhusõidukursuste korraldamiseks. Tänu tuleb ütelda nendele meestele, kes on Tartus pannud aluse Lennundusmuuseumile ja Lennupäevade traditsioonile, kuid kindlasti ei ole Eesti lennundusel mitte üksnes kuulsusrikas minevik, vaid ka teguderohke tulevik,“ lausus Raidma lennupäevadel peetud tervitussõnavõtus.

„Eestimaa tähendab ka meie pea kohal olevat taevast ja seda läbivaid õhusõidukeid. Iseseisvus tähendab ka meie õhuruumi suveräänsust ja koostööd teiste riikidega. See, et leidub ettevõtlikke inimesi ja institutsioone, kes meie lennunduskultuuri hoiavad ja arendavad, viib lähemale eesmärgile, et oleme ise oma õhuruumi peremehed ning suudame seda riigi ja rahva hüvanguks mõistlikul moel kasutada,“ jätkas riigikaitsekomisjoni esimees.

„Meie õhuruum on täna tänu NATO lennukitele kaitstud, kuid peame endale teadvustama, et iseseisev võimekus lennunduses, olgu see siis kopterite või lennukite näol, on ühele riigile ja tema julgeolekule hädavajalik. Olgu siin tegemist metsatulekahjude, meditsiinilendude, isoleeritud paikadele ligipääsu või muudele kriisiolukordadele reageerimisega: tihti viib kiireim ning vahel ka ainus tee läbi õhu,“ kõneles Mati Raidma avaldades lootust, et Tartu, kus Eesti lennunduse ajalugu säilitatakse, püsib Eesti lennunduskaardil tulevikuski.
 

 

Tagasiside