Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul on ajateenistus asendamatu, kuid vajab tõhustamist.

„Ajateenistusele tuginev reservvägi on meie riigikaitse üks alustaladest. Koos kutselise väe, Kaitseliidu ning NATO liitlastega moodustub kindel ja veenev Eesti riigikaitse tervik,“ rääkis Raidma täna Tallinnas noorteühenduse Avatud Vabariik poolt korraldatud seminaril.

Samas tõdes Raidma, et suhtumine “ärme puutu asja, mis toimib“ ei vii edasi. „Mõtlema ja arutelema peab, sest ainult nii tekivad edasiviivad ideed. Tahan tunnustada tänase seminari korraldajaid ja tänada osalejaid kaasa mõtlemast, sest vaid laiapõhjaline ning kõiki kodanikke kaasav riigikaitse on elujõuline,“ ütles Raidma.

„Ajateenistuse tugevdamiseks ja reservõppekogunemistel osalemise suurendamiseks on Reformierakond välja pakkunud sõdurigarantii paketi ajateenijatele ning kaitsepalga reservõppustel osalejatele,“ lausus Raidma.

Sõdurigarantiiga suurendatakse ajateenijate hüvitist 50% võrra ning tagatakse ajateenistuse lõpetajatele esimese kolme kuu jooksul riigipoolne tervisekindlustus. Kaitsepalk kompenseerib kõigile reservõppekogunemistel osalenutele saamata jäänud reaalse igapäevase töötasu.

Raidma rõhutas, et idee 2-nädastest riigikaitsekursusest on alternatiivne variant neile, kes ei ole mingil põhjusel saanud ajateenistust läbida. „Nagu konverentsid ei asenda kooliharidust, kuid kasvatavad teadmistejanu, nii ei asenda lühiajalised koolitused ajateenistust, kuid suurendavad kaitsetahet,“ kommenteeris Raidma.

Kaitseressursside Ameti iga-aastane uuring näitab, et ajateenistus omab väga tugevat rahva toetust. Üle 90 protsendi Eesti elanikkonnast peab noormeeste ajateenistust kindlasti või pigem vajalikuks. Ajateenijatest peab ajateenistust vajalikuks üle 70% kutsealuste.
 

Tagasiside