Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Maris Lauri ütles Riigikogus stabiliseerimisreservi kasutuselevõtmise arutelul, et valitsus peaks paremini selgitama, kuhu ja millistel tingimustel reserviraha kasutada plaanitakse ning kuidas riigieelarve puudujääk kaetakse.

“Sellises määramatuses, kus me praegu oleme, on võimatu hinnata, kui suureks eelarvepuudujääk täpselt kujuneb. Kindlasti on praegu võimatu öelda ka, millisel viisil seda kaetakse, aga mingi ettekujutuse peab valitsus sellest andma,” ütles Maris Lauri.

Maris Lauri lisas, et valitsus peaks ka selgesõnaliselt lubama, et reserv võetakse kasutusele vaid siis, kui teised võimalused on ammendunud või pole piisavalt soodsad.

Samuti tekitab Maris Lauri sõnul küsimusi see, milleks reserviraha plaanitakse kasutada. “Eelnõus on loetletud kõik eelarvebaaseadusega ette nähtud võimalused, kaasa arvatud finantskriis, mida meil praegu ei ole. Jääb mulje, et meie poole on pöördutud mõttega, et andke see raha, me teeme sellega, mis pähe tuleb,” ütles Lauri.

Maris Lauri sõnul peaks otsuse eelnõu ja seletuskirja enne vastuvõtmist kindlasti täpsustama ning Reformierakonna fraktsioon teeb sinna oma muudatusettepanekud.

Tagasiside