Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Endine justiitsminister Maris Lauri ütles täna parlamendis õiguskantsleri tegevuse arutelul peetud kõnes, et Riigikogu töö tahtlik takistamine on ohtlik demokraatiale ja põhiseaduslikule korrale.

„Rahvas andis valimistel oma arvamuse. See, kui ühele või teisele tulemus ei meeldi, ei tähenda, et asi oli valesti tehtud või rikuti seadust,“ ütles Lauri. 
 
„Riigikogu liige ei tohi rünnata põhiseaduslikku institutsiooni lihtsalt selle pärast, et ta teeb ausalt oma tööd ja seisab selle eest, mis on tema põhiseaduslikuks ülesandeks. See ei olnud lihtsalt matslikkus, sellega püüti diskrediteerida demokraatlikku ja põhiseaduspärast riigikorda,“ lisas ta. 
 
Lauri tõi välja, et Riigikogu halvamisel ja valitsuse töö takistamisel on tõsised tagajärjed. „Kas opositsiooniline EKREIKE tahab tõesti seisata kogu riigi toimimise ja luua olukorra, kus saaks öelda, et demokraatia ei toimi?“ küsis Lauri. 
 
„Me teame ajaloost, mis sellele järgneb. Kurb on seda spektaaklit näha kordumas Riigikogus. Kurb on näha, et lühinägelikult lähevad sellega kaasa need, kellest poleks seda pool aastat tagasi uskunud, sealjuures mitte üksnes Riigikogus,“ märkis ta.  
 
Õiguskantsler Ülle Madise andis täna Riigikogule ülevaate õigustloovate aktide kooskõlast põhiseadusega ja muude õiguskantslerile seadusega pandud ülesannete täitmisest. 
Tagasiside