Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni liige ja endine rahandusminister Maris Lauri ütles täna parlamendis maksusüsteemi arutelul, et esimese sammuna tuleb maksusüsteemis likvideerida mineviku rumalused. Suurimaks rumaluseks pidas ta segast astmelist tulumaksu.

„Maksutulu kogumine peab toimuma õiglasel viisil ning koormama kodanikke ja majandust võimalikult vähe. Praegune küüruga maksusüsteem on vale, sest sellega korjatakse inimestelt raha kokku, et hakata seda neile siis näpuotsaga tagasi jagama,“ ütles Lauri.
 
Ta selgitas, et Reformierakond soovib kaotada sissetulekust sõltuva maksuvaba tulu süsteemi ja kehtestada kõigile ühetaolise 700 euro suuruse maksuvaba tulu. „See on kulukas ja seetõttu on meie valimislubadustes muid kulutusi tagasihoidlikult,“ lisas Lauri.
 
Maksuküüru kaotamise kõrval pidas endine rahandusminister vajalikuks vaadata üle keskkonnaga seotud tasud. „Need peavad kompenseerima keskkonnale tehtud kahju ja motiveerima keskkonda säästlikult kasutama,“ kõneles Lauri. 
 
Maksuerandite kohta ütles Lauri, et neid tuleks kasutada ainult siis, kui muid lahendusi pole. „Erandite halvaks omaduseks on see, et kui teeme ühe, tulevad järgmised. Lõpuks saavad erisused need, kes suudavad lobitööd paremini teha. Minu arvates see ei ole õiglane ja aus,“ rääkis Lauri.
Tagasiside