Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Maris Lauri avaldas pärast tänast komisjoni istungit kahetsust, et saadikud ei toetanud Reformierakonna tehtud sisulisi muudatusettepanekuid kriisimeetmete paketti lisaeelarves.

“Rahanduskomisjon toetas küll mõnd Reformierakonna ettepanekut, mille eesmärgiks oli kriisimeetmete kasutamise avatus, kuid suuremad ja olulisemad ettepanekud jäid toetuseta,” ütles Maris Lauri.

Tema sõnul võis oodata, et koalitsioon jääb toetama aktsiisilangetusi ja pensioni II samba maksete peatamist, kahjuks ei toetanud valitsuserakonnad aga ka neid Reformierakonna ettepanekuid, mille mõte oli pakkuda lisatuge mikro- ja väikeettevõtetele kriisi akuutses faasis toimetulekuks.

“Me soovisime kahekordistada EASi abimeetmeid mikroettevõtetele ja turismile ning samuti luua lühiajaliste laenude garantiimeetme mikro- ja väikeettevõtetele Kredexis, sest viimane keskendub eelkõige keskmise suurusega ettevõtetele. Need ettepanekud hääletati maha,” märkis Maris Lauri.

Ta lisas, et komisjoni aruteludes tuli ikka ja jälle teemaks, et meetmed peavad olema lühiajalised ja olema täpselt sihitud ning tulemuslikud. “Mitte kõikide täna toetust leindud meetmete juures ei ole meil sellist veendumust.” lõpetas rahanduskomisjoni aseesimees.

Tagasiside