Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimusena välispoliitika arutelul lausus väliskomisjoni liige Margus Hanson oma sõnavõtus, et välispoliitika kõige laiemas tähenduses on meie riikliku iseseisvuse ja rahvusliku julgeoleku tagamise instrument.

„Kõige üldisema arusaama järgi seisab iga riigi välispoliitika riikliku julgeoleku kindlustatuse ja jagamatuse põhimõttel, kodanike kaitsel ning toimiva majandussüsteemi tagamisel. Enam kui 20 taasiseseisvumise aasta jooksul oleme saanud üheks kõige lõimunumaks riigiks regioonis. Aina aktiivsemalt räägime kaasa rahvusvaheliste organisatsioonide töös ning panustame jõuliselt nende organisatsioonide arengutesse. Üha enam võetakse meie häält ka kuulda,’’ lausus Hanson.

Margus Hanson nendib, et Eesti on NATO liikmesriigina tegus ja usaldusväärne. „Oleme ennast teadvustanud küberkaitse eestkõnelejatena, Tallinnas paiknev NATO Küberkaitsekeskus on pidevalt laienev ning tõstab meie nähtavust ja autoriteeti Põhja-Atlandi organisatsioonis. Kõige selle tulemusena on meie õhuruum kaitstud ja Balti õhuturve jätkub tähtajatu missioonina,’’ ütles reformierakondlasest parlamendisaadik.

„Palju on räägitud Ameerika Ühendriikide välispoliitika uuest kursist ja tähelepanu nihkumisest Aasiale. Loomulikult on Ühendriikide paiknemine Eestile võimalikult lähedal tähtis, kuid Aasiale suurema tähelepanu pööramine on mõistetav ning samuti Euroopa huvides. Sõjaline tasakaal ning stabiilsus Aasias ja India ookeanil on kasulik tervele Euroopale seejuures ka Eestile,’’ rõhutas Margus Hanson ning lisas, et Euroopa peab ka ise rohkem panustama regiooni julgeolekusse.

„Eesti välispoliitika ideoloogilise alusena näeb Reformierakond liberalismil põhinevat inimõiguste ja isikuvabaduste väärtustamist. Eesti välispoliitika peab toetama demokraatia ja vaba turumajanduse arengut ning inimõiguste austamist kogu maailmas. Inimõiguste olukorra parandamine ja kaitse on Eestile olnud ja on edaspidigi põhimõtteline hoiak ja eesmärk,’’ lisas väliskomisjoni liige Margus Hanson

 

Tagasiside