Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile Riigikogus vastu võetud vanemapensioni süsteemi kehtestav seadus tagab inimestele, kes on pühendanud suure osa oma elus laste kasvatamisele, sissetulekulisa pensionieas, rõhutas sotsiaalkomisjoni liige Maret Maripuu.

Maripuu sõnul tuleb otsida võimalusi ja langetada otsuseid, mis tagaksid meie iibe kasvu pikemas perspektiivis.

„Selle eesmärgi saavutamisel on väga oluline juba kaheksa aastat kehtiv ja tuhandeid uusi sünde juurde toonud vanemahüvitis, mis kindlustab vanemale sissetulek sellel ajal, kui ta lapsega kodus on. Nüüd oleme vanemahüvitist edasi arendanud ja uueks meetmeks on vanemapension. Olen kindel, et vanemapension aitab meil jõuda lähemale peaeesmärgile, milleks on püsiv ja kasvav rahvastik,” ütles parlamendisaadik.

Maret Maripuu arvates ei asenda raha kunagi armastust, aga kui teda veidi rohkem on, siis on see armastusele igati toeks. „Just armastusel püsivad meie pered ja püsib meie riik. Need on kaks kõige tähtsamat asja, mis meile antud. Nii et oleme vanemapensioniga igal juhul peredele ja riigile ühe olulise toe seadnud,” lausus Maripuu.

Pensionilisa kahe aastahinde suuruses hakatakse maksma 2013. aasta 1. jaanuarist ning täiendavat pensionilisa ühe aastahinde suuruses 2015. aasta 1. jaanuarist. Pensionilisa makstakse iga lapse eest ühele vanematest, kusjuures vanemad lepivad omavahel kokku, kumb neist pensionilisa saab. Kui perel on mitu last, lepivad vanemad omavahel kokku ka selle, kes millise lapse eest pensionilisa saab.

 

Tagasiside