Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Vanemahüvitise edasiarendusena loodud vanemapensioni süsteem loob kindluse, et lapsega kodusolemise ajal hoolitseb riik tema pensionikogumise eest, millega tagatakse last kasvatanud isikule täiendav sissetulek pensionieas,’’ rõhutab Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Maret Maripuu.

„Neljapäeval Riigikogus esimese lugemise läbinud nn vanemahüvitise edasiarenduse eelnõu eesmärgiks on, et lapsi sünniks Eestis veelgi rohkem. Kehtiv vanemahüvitise süsteem on olnud edukas meede, mis on tõstnud oluliselt sündide arvu. Samuti annab vanemahüvitis lapsevanematele kindlustunde sissetulekute osas kuni lapse 1,5 aastaseks saamiseni,’’ lausus Maripuu ning lisas, et vanemapension annab omakorda peredele kindlustunde, et lapsega kodusolemise ajal hoolitseb riik pensionikogumise eest.

Pensionilisa kahe aastahinde suuruses hakatakse maksma 2013. aasta 1. jaanuarist ning täiendavat pensionilisa ühe aastahinde suuruses 2015. aasta 1. jaanuarist. Pensionilisa makstakse iga lapse eest ühele vanematest, kusjuures vanemad lepivad omavahel kokku, kumb neist pensionilisa saab. Kui perel on mitu last, lepivad vanemad omavahel kokku ka selle, kes millise lapse eest pensionilisa saab.

Eelnõu ellurakendamise kulud kaetakse riigieelarvest, 2015. aastal on prognoositav kulu 37,7 miljonit eurot.

 

 

Tagasiside