Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Maret Maripuu sõnul toetab Reformierakonna fraktsioon õiguskantsler Indrek Tederi ettepanek üldapteegiloa väljaandmise ja muutmise piirangu kohta.

Maripuu tõstab esile vajadust analüüsida rahvusvahelist praktikat ja nii leida Eestile kõige optimaalsem lahendus. „Niivõrd olulise teema nagu apteegi asutamispiirangute kaotamise edasistel aruteludel peavad osalema kõik huvitatud osapooled. Edasisi otsuseid tehes peame lähtuma sellest, kuidas tagada inimeste põhiseaduslik õigus – õigus tervise kaitsele,’’ rõhutas parlamendisaadik.

Maripuu sõnul leidsid nii põhiseadus- kui ka sotsiaalkomisjon, et formaalne vastuolu ravimiseaduse ja põhiseaduses sätestatud vahel on olemas. Samas leidsid mõlemad komisjonid, et põhiseadus sisaldab ka sotsiaalriikluse põhimõtet ning igaühe õigust tervise kaitsele.

„Samas pean oluliseks rõhutada, et võimalikke muudatusi tehes peab seisma selle eest, et apteegiteenus maapiirkondades ei kaoks. Apteegiteenus ei ole tavapärane äritegevus, vaid eelkõige on apteegiteenus tervishoiuteenuse osa,“ lausus Maripuu.
 

Tagasiside