Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsioon otsustas täna hommikul, et Europarlamenti valitud Kaja Kallase asemele esitab saadikurühm majanduskomisjoni juhiks seni Euroopa Liidu asjade komisjoni juhtinud Arto Aasa. Tema asemel liigub Euroopa Liidu asjade komisjoni juhtima Kalle Palling.

„Täname Kaja Kallast hea töö eest ja soovime talle edu Europarlamendis. Et majanduskomisjon tegutseks sama hoogsalt edasi, esitame komisjoni esimehe kandidaadiks Arto Aasa,“ ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal. „Arto Aas juhtis majanduskomisjoni ajal, mil Kaja oli emapuhkusel. Muude oluliste otsuste hulgas tehti Arto eestvedamisel otsus gaasivõrkude eraldamiseks, mis toetab Eesti julgeolekut, tagab varustuskindluse ja aitab tarbijatel säästa,“ lisas ta.

„Kalle Palling on olnud Riigikogu liige seitse aastat, sellest kolm ja pool aastat Euroopa Liidu asjade komisjoni liige. Tean teda kui asjatundlikku ja töökat noort meest, kes sobib hästi juhtima parlamendikomisjoni, mis kujundab Eesti seisukohti Euroopa Liidus,“ ütles oma järeltulija iseloomustamiseks Euroopa Liidu asjade komisjoni senine esimees Arto Aas.

„Euroopa Liidu asjade komisjon koguneb ka suvel igal nädalal ja täpsustab ning kooskõlastab, milliste seisukohtadega Eesti Euroopa Liidus otsustajate laua taga esineb,“ lausus Palling kolleege usalduse eest tänades.

Riigikogu valib uued komisjonijuhid järgmisel nädalal. Koalitsiooni kokkuleppe kohaselt kannab mõlemas komisjonis juhtimisvastutust Reformierakond.
 

Tagasiside