Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjoni liige Lauri Luik pöördus Sotsiaaldemokraatliku Eakonna poole palvega kaaluda tõsiselt nende eile koalitsiooni eestseisuses esitatud seisukoha ümbervaatamist.

Eile ütlesid sotsiaaldemokraadid, et nad ei toeta kultuuriürituste viieprotsendise käibemaksumäära muutmist üldiselt kasutatava 18-protsendise maksumäära vastu.

„See toob aga endaga kaasa olukorra, kus riik hakkab läbi soodsama käibemaksumäära toetama igasuguseid ööklubisid ja kommertsüritusi, millel pole väärtkultuuriga midagi pistmist,” lausus Luik.

„Nii jäävad võitjaks alkoholipidusid korraldavad organisatsioonid ning kaotajaks just need asutused, keda me kõik peame Eesti kultuuri edasikandjateks,” hoiatas riigikogulane.

Lauri Luigele teadaolevalt on Kultuuriministeerium asunud täpsustama etendusasutuste seadust, mis määrab kriteeriumid, mille alusel saab ühte asutust nimetada etendusasutuseks. „Täna on aga selge, et need kriteeriumid ei kanna endas enam ammu seda ideed, mis oli seaduselooja eesmärk seda seadust tehes – toetada Eesti väärtkultuuri – vaid kasu lõikavad sellest ka eelpool nimetatud libaetendusasutused,” märkis ta.

Teate koostas ja edastas: Lauri Luik 5665 9599
Riigikogu kultuurikomisjoni liige, Reformierakond

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside