Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Väino Linde (Reformierakond)  hindab täna parlamendis vastu võetud äriseadustiku muudatust üheks olulisemaks ettevõtjaid puudutavaks otsuseks sellel aastal.

Seadus, mis oluliselt lihtsustab ettevõtete asutamist, täidab koguni kahte eesmärki: sisepoliitiliselt korrastab oluliselt ettevõtluskeskkonda Eestis, välispoliitiliselt järgib aga Lissaboni strateegiat, mis näeb ette Euroopa Liidu muutumist maailma kõige konkurentsivõimelisemaks majandusruumiks, lausus Linde.

Õiguskomisjoni esimehe sõnul sätestab seadus  ettevõtte asutamisel kiirmenetluse. Kui kõik on arusaadav ja esitatud dokumentidest näha, registreerib arvutiprogramm ettevõtte kohe. Kui äriregistril tekib asutamise kohta mõni küsimus, väheneb  ettevõtte asutamise aeg 15 kalendripäevalt 5-le tööpäevale. Ettevõtte tegevusalade loetelu viiakse äriühingu põhikirjast  üle raamatupidamisaruandesse. Kaotatakse ka litsentsikontroll äriregistri poolt, luuakse õiguslik alus  välismaiste ärikeeldude tunnustamiseks Eestis.

Samuti muudetakse Äriseadustikku selliselt, et üks osanik või aktsionär ei saa takistada äriühingu üldkoosoleku läbiviimist sellega, et alles üldkoosolekul nõuab notari osalemist. Nüüdsest saab osanik või aktsionär, kel vähemalt  kümnendik aktsiaid või osakuid, nõuda notarit üldkoosolekule, kuid peab nõudmisest teada andma vähemalt viis päeva enne koosoleku toimimise aega.

Väino Linde märkis, et justiitsministeerium on oma algatusega ettevõtluskeskuse parandamisest ette võtnud väga tänuväärse asja. Ent teha on veel palju. Muuhulgas on tööjõu maksustamine Eestis üks kõrgemaid Euroopa Liidus, lausus Linde.

Täiendav info:
Väino Linde  
50 49 695

Teate koostas ja edastas:
Peep Lillemägi
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
51 31 265

 

Tagasiside