Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis esimese lugemise noorsootöö ja huvikooli seaduse muutmise seaduseelnõu, millega laiendatakse laste ja noorte huvitegevuses osalemise võimalusi.

Riigikogu kultuurikomisjoni liikme Lauri Luige sõnul peab Reformierakond oluliseks, et iga laps saaks areneda ning osaleda talle huvi pakkuvas tegevuses. Täna ligi pooled 6-19 vanustest lastest ehk ca 100 000 noort huvihariduses ei osale, kuid ometigi võiksid ja peaksid. „Antud seaduseelnõu loob selleks head alustingimused,” kinnitas Luik.

„Oluline on panustada ennetuslikule tegevusele, milleks huviring on üks paremaid võimalusi,” lisas Luik tõdedes, et oluline on ka arenemisjärgus lapsel koolihariduse kõrval erinevate võimaluste olemasolu, millega tegeleda.

„Täna arutuse all oleva seaduseelnõu keskmes on laps ning selle eesmärk on, et iga noor saaks käia huvialaringis ilma, et sellest peaks eemale jääma rahapuuduse tõttu.”

Luige arvates on positiivne ka see, et kohalikud omavalitsused saavad lisavahendeid huvihariduse arendamiseks ja täiustamiseks, mistõttu tekib juurde huvialaringe, kasvab aktiivsus ning suureneb kvaliteet.

“Ringiraha rakendamine 1. septembrist 2009. aastast nõuab tugevat poliitilist tahet. Loodame, et järgmise aasta riigieelarves saavad ringiraha elluviimiseks vajaminevad rahanumbrid rasvaselt sisse kirjutatud.”

Lisainformatsioon: Lauri Luik 5665 9599
Riigikogu kultuurikomisjoni liige, Reformierakond

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik riigikogus

Tagasiside