Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Lauri Luik kutsus täna Reformierakonna fraktsiooni nimel peetud kõnes parlamendisaadikuid hääletama põhiseaduse muutmise poolt, et 16- ja 17-aastased noored saaksid õiguse hääletada kohalike omavalitsuste valimistel.

„Justnimelt usaldus on see märksõna, mida antud põhiseaduse muudatus endas kannab. Usaldus meie noorte, Eesti tuleviku vastu näitamaks, et me pole noortega pelgalt mõtetes, vaid ka reaalsetes tegudes. Valimisea langetamisega anname selge signaali, et ootame nooremat põlvkonda ühiskonna arenguküsimustes kaasa mõtlema ja rääkima. Märgilise tähendusega on seegi, et seaduse jõustamiseks on tarvis kahe järjestikuse parlamendikoosseisu heakskiitu,“ lausus Luik.

Reformierakondlasest riigikogu liige tõi välja, et debatt valimisea langetamise üle on kestnud vähemalt viimased kümmekond aastat ning on ilmselt enim debateeritud noortevaldkonna teema.

„On omamoodi tore, et meie põlvkond on jõudnud tänaseks ise sellesse ikka, et need read põhiseadusesse kirjutada. Oluline on rõhutada, et see ettepanek on noorte endi algatus ja soov. Piirkondades juba täna aktiivselt töötavad noortevolikogud ning noorte endi poolt veetavad varivalimised näitavad, et otsitakse väljundit ühiskonna arendamiseks,“ lisas Luik.

41 Reformierakonna ja SDE liikmest parlamendisaadiku algatatud eelnõu – Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seadus kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel valimisea langetamiseks (703 SE) – eesmärgiks on läbi valimisea alandamise kaasata senisest enam noori inimesi kohaliku elu avalike asjade arutamisse ja otsustamisse.

Riigikogu noorte toetusrühma esimees

Lauri Luik
[email protected]
+372 56659599

Tagasiside