Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna võttis Vabariigi Valitsus vastu määruse, millega antakse kohalikele omavalitsustele võimalus kasutada põhikooli õpetajate tööjõukulude toetust ka gümnaasiumiõpetajatele palga maksmiseks. Selleks peab kohalik volikogu võtma vastu vasta otsuse.

Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Lauri Luige (Reformierakond) sõnul on mitmed omavalitsusjuhid viimastel kohtumistel väljendanud oma muret seoses põhikooli ja gümnaasiumi õpetajate tööjõukulude katmisega, kuna tänased rahastamispõhimõtted olevat liialt jäigad.

„Omavalitsusjuhtide sõnul oleks täiendav paindlikkus, mis lubaks põhikooli õpetajate palgaraha võimalusel kasutada ka gümnaasiumi õpetajatele palga maksmiseks, kohalikele omavalitsustele suureks abiks koolide ülalpidamisel. Seda muidugi juhul, kui põhikooli õpetajate palgad on makstud ning raha jääb üle,“ lausus Luik.

Luige sõnul on omavalitsustele täiendava paindlikkuse loomine ka valitsuse tegevusprogrammis kirjas. Üheks eesmärgiks on käsitleda kooli palgafondi ühtsena. Praegu kehtiva korra kohaselt tuleb üldreeglina põhikooliõpetajate tööjõukulude toetust kasutada põhikooliõpetajate töö tasustamiseks ning gümnaasiumiõpetajate oma gümnaasiumiõpetajate töö tasustamiseks. Erandina võivad kehtiva määruse kohaselt omavalitsused, kes on vastu võtnud otsuse gümnaasiumivõrgu korrastamise kohta, kasutada kuni 5% põhikooliõpetajate tööjõukulude toetusest gümnaasiumiõpetajate töötasuks.
 

Tagasiside