Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IT õppekavade konsolideerimine üheks tugevaks programmiks on suureks eeliseks rahvusvahelisel tasandil, mis võimaldab meil infotehnoloogiavaldkonnas maailma juhtivatele IT-riikidele tõsist konkurentsi pakkuda. See loob eeldused uue Skype’i tekkeks, leiab Riigikogu kultuurikomisjoni liige Lauri Luik.

„IT Akadeemia on väga hea näide erasektori, õppe- ja teadusasutuste ning riigi omavahelisest tihedamast koostööst lisaks juba hästi toimivale Tehnopolile ja Tartu Teaduspargile. See tagab ka õppuritele parema ja adekvaatsema väljundi tööturule,’’ rääkis Lauri Luik.

Kui veel mõne aja eest oli Tallinna Tehnopolis tegutsev IT-ettevõte sunnitud palkama kvalifitseeritud spetsialisti kuupalgaga 10 000 eurot Singapurist, siis IT Akadeemia käivitudes tekib loodetavasti võimalus vastav kompetents kohapealt leida.

IT Akadeemia (ITA) Eesti riigi, ülikoolide ning info- ja kommunikatsiooni tehnoloogia (IKT) sektori ettevõtete koostööprogramm, mille eesmärgiks on valitud õppekavade viimine rahvusvaheliselt tunnustatud tasemele. „See tagab rahvusvahelise konkurentsivõime ning kvalifitseeritud tööjõu IKT sektoris. ITA on programm parimate Eesti ja välismaiste õppejõudude ning tudengite kaasamiseks õppetöösse IKT õppekavadel,’’ ütles Luik.

„Tänaste plaanide kohaselt alustavad ITA egiidi all õpet esimesed tudengid ja õppejõud nii Eestist kui välisriikidest 1. septembril 2012. Programmiga koondatakse Eesti ülikoolidest kokku juba toimivad ja konkurentsivõimelisemad IT-õppekavad,’’ lisas parlamendisaadik.
 

Tagasiside