Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjoni liikme ja hasartmängumaksu nõukogu esimehe Lauri Luige sõnul said möödunud aastal hasartmängumaksust enim toetust haridus- ja sotsiaalvaldkonna projektid. Kokku jaotati 2011. aastal toetusteks 8 129 610 eurot.

Lauri Luige sõnul esitati nõukogule möödunud aastal väga palju häid projekte nii kultuuri-, spordi-, haridus- kui ka sotsiaalvaldkonnas. “Kokku laekus 3399 taotlust, millest rahuldati 1382. Enim taotlusi esitati spordi- ja kultuurivaldkonna projektide tarvis. Kõige rohkem toetusi said Harjumaa projektid, mida oli kokku 586,’’ sõnas Luik.

Spordivaldkonna projektidele eraldati kokku 2 301 909 eurot. Luige sõnul võimaldab see astuda sammu edasi eesmärgi suunas tõsta korrapärase liikumisharrastusega tegelejate hulk 45%-ni. “Üks huvitavamaid uusi sportlikke algatusi, mida oleme toetanud, on sportmängude noortekoondiste rahastamine. 2011. aastal jagasime kuuele sportmängude alaliidule 100 000 eurot. Need vahendid on selgelt suunatud Eesti spordi tulevikulootuste kasvatamiseks,” märkis Luik.

Lauri Luige sõnul teeb hasartmängumaksu nõukogu rahastamisotsuseid igakuiselt, et projektitoetuse taotlemine oleks võimalikult mugav ning paindlik. “Teist nii head ja dünaamilist projektide toetamise mehhanismi Eestis hetkel pole,” ütles Luik
 

Tagasiside