Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsioon astus sammu edasi kvaliteetse kõrgharidusreformi väljatöötamisel, kohtudes täna parlamendis Eesti erakõrgkoolide rektoritega.

“Seaduseelnõus on otstarbekas käsitleda avalik-õiguslikke ja erakõrgkoole sarnaselt. Kavandatava kõrgharidusreformi kõige olulisem eesmärk on kõrghariduse kvaliteedi tõus, paraku omandivormil ei ole hariduse kvaliteedile otsest mõju,” ütles kultuurikomisjoni liige Lauri Luik.

“Tänase seaduseelnõu kohaselt kaovad olemasolevad riigieelarvelised õppekohad erakoolides. Kui erakoolid soovivad ka edaspidi riigitellimuse säilimist, peavad nad ümber kohanduma nii, et vastata avalik-õiguslike ülikoolide tingimustele. Erakoolid ei saa loobuda oma tänasest staatusest, kuna see tähendaks kogu süsteemi põhimõttelist ümberkorraldamist,” nentis Luik.

Reformierakond on Riigikogus kokku kutsunud koalitsiooni haridustöörühma, mis koguneb 7. novembril. Haridustöörühmas hakatakse arutama seniste kohtumiste käigus üles kerkinud peamisi valikuid, mis on seotud kõrghariduse kvaliteedi tagamise ja rahastamisega.

Reformierakonna fraktsioon Riigikogus on kõrgharidusreformi kavandades tänaseks kohtunud haridusministri, avalik-õiguslike ülikoolide, erakõrgkoolide ja rakenduslikku kõrgharidust andvate ülikoolide rektorite, üliõpilaskondade liidu ja õpilasesinduste liidu esindajatega. Lähiajal kohtutakse ka tööandjate esindusorganisatsioonide esindajatega.
 

Tagasiside