Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna läbis Riigikogus esimese lugemise Raamatupidamise seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu.

Langi sõnul saavad uue eelnõu kohaselt ettevõtjad tulevikus esitada oma majandusaasta aruanded äriregistri ettevõtjaportaali kaudu nii, et samu andmeid ei ole enam vaja teistele asutustele edastada. ”Senimaani on ettevõtjad pidanud esitama aruandeid eraldi erinevatele ametkondadele. Samuti aitab seaduse muudatus kokku hoida riigi ressurssi,’’ selgitas Lang.
Seaduse muudatus ei tähenda siiski, et ettevõtjad pääseksid ainult majandusaasta aruande esitamisega. „Teistel asutustel jääb siiski alles õigus küsida ettevõtja käest neid andmeid, mida majandusaasta aruandes ei ole,“ lisas Lang.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas ütles oma kõnes täiskogu ees, et kõnelaune seadus parandab Eesti ettevõtluskeskkonda. “Praegune, selgelt ülepingutatud aruandlus on ettevõtjate jaoks koormav,” toonitas Klaas. Tema sõnul peavad riigiasutused olema suutelised kogutavaid andmeid omavahel jagama sõltumata ametkondlikust kuuluvusest ja panema ettevõtja aruandeid koostama võimalikult vähe.

Majanduskomisjoini esimees tunnustas minister Rein Langi tööd ning julgustas justiitsministeeriumit aruandluse lihtsustamiseks vajalike õigusaktidega edasi minema.

Käesolev muudatus on üks osa ettevõtete aruandluse lihtsustamise kavast, mille väljatöötamisega tegeleb vastav valitsuse komisjon.
 

Tagasiside