Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile läbis Riigikogus teise lugemise riiklike peretoetuste seadus, mille eesmärgiks on lastega perede suuremas määras ja tõhusam toetamine.

Eelnõu teisel lugemisel Reformierakonna fraktsiooni nimel sõna võtnud Laine Randjärv toonitas, et tänu lastetoetuste tõusu reformile suudetakse tulevikus puuduses elavate perede lapsi senisest tõhusamalt toetada. „Seadus tõstab lapsetoetuse pere esimese ja teise lapse kohta 45 euroni kuus ning kolmanda ja iga järgmise lapse kohta 100 euroni kuus. Suhtelises vaesuses elavatele peredele makstav vajaduspõhine peretoetus muutub võrreldes teiste peredega kahekordseks (45 euroni kuus),“ lausus Riigikogu aseesimees ja lisas, et tõusevad kõik universaalsed lapsetoetused alates pere esimesest lapsest.

„Eelnõu seaduseks saades astume sammu lähemale eesmärgile vähendada laste vaesust ning parandada perede toimetulekut. Seetõttu muudetakse seadusega laste tarbimiskaal toimetulekutoetuse määramisel võrdseks perekonna esimese liikmega, mis tähendab, et lastega peredele makstav toimetulekutoetus suureneb. Samuti suurendatakse vajaduspõhist peretoetust, mida makstakse madala sissetulekuga lastega peredele,“ lisas Randjärv.

Samuti tegi Laine Randjärv oma sõnavõtus ettepaneku, et need, kes tunnevad, et ei vaja tänu oma sissetulekutele riigipoolset lastetoetust, võiksid loobuda kas osast või koguni tervest lastetoetusest nende kasuks, kes toetusraha rohkem vajavad.
 

Tagasiside