Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Laine Randjärve sõnul ei toeta Reformierakonna fraktsiooni liikmed koolilõuna toetuse suurendamise arutamist parlamendis ilma katteallikateta.

Randjärv tõi välja, et koolilõuna toetuse suurendamiseks pole tegelikult vaja muuta põhikooli- ja gümnaasiumiseadust, vaid raha olemasolul peaks saama vastavad kulud planeerida iga-aastasesse riigieelarve seadusesse.

„Olen seisukohal, et kõiki õpilasi peaks vähemalt kord päevas ootama koolis täisväärtuslik toidukord. Seepärast hakkaski sellel aastal kehtima seadusemuudatus, millega riigilt omavalitsustele antav 78-sendine koolilõuna toetus laienes ka gümnasistidele,“ lausus reformierakondlasest riigikogu liige.

Ta märkis, et koolilõuna toetus kasvas käesoleval aastal põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatusega ligi 20 protsenti ehk 2,8 miljonit eurot, kuna võrdsustati koolilõuna toetamise tingimused gümnaasiumis ning põhikoolis.

„Kummaline on Keskerakonna initsiatiiv eelnõu algatamisel, samal ajal kui nende poolt ainujuhitud Tallinna linn pole suutnud õigeaegselt koolidele välja maksta ka seda summat, mis hetkel seadusega kehtestatud,“ lisas Randjärv.

Riigikogus tuleb täna arutlusele Keskerakonna fraktsiooni algatatud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning kutseõppeasutuse seaduse muutmise seadus (1 SE), mis suurendaks koolilõuna toetuse tänaselt 0,78 eurolt ühe euroni.

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees

Laine Randjärv
[email protected]
+372 53044808

Tagasiside