Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kommenteerides Riigi Kinnisvara AS väljakuulutatud ideekonkursi, mille eesmärgiks on soetada neljale rajatavale koolihoonele 191 000 euro eest kunstiteoseid, lausus Riigikogu aseesimees ja kunagine kultuuriminister Laine Randjärv, et 2010. aastal vastuvõetud kunstiteoste tellimise seaduse peamiseks eesmärgiks oli avaliku ruumi rikastamine kunstiga.

„Mul on hea meel, et tollal ära tehtud suur töö hakkab nüüd vilja kandma. Kaks aastat peale seaduse jõustumist on kuulda ka esimestest “pääsukestest” – renoveeritavatest riigigümnaasiumidest, mille puhul see seadus rakendub’’. Laine Randjärve sõnul peaksid teosed jõudma Jõgevamaa Gümnaasiumisse, Läänemaa Ühisgümnaasiumisse, Viljandi Gümnaasiumisse ja Nõo Reaalgümnaasiumisse.’’

Randjärv rõhutab, et uus seadus väljendab täiesti uut riigipoolset hoiakut kultuurivaldkonna suhtes, luues ka märkimisväärse toetusvõimaluse meie kunstnikele.

’’Kunstiteoste sihttellimine ja sellesisuliste programmide praktika on laialdaselt kasutusel sellistes Euroopa riikides nagu Holland, Iirimaa ja Suurbritannia,’’ lisas Laine Randjärv.

Seadus jõustus 1. jaanuarist 2011 ning see näeb ette, et üks protsent riigieelarves avalike ehitiste investeeringuteks ettenähtud summadest suunatakse kunstiteoste tellimiseks.
 

Tagasiside