Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse ütles, et kuigi valitsus lubas tööjõukriisis põllumajandussektorile 1. juuliks leevendust, pole tänaseks mingeid tegusid järgnenud.

Kruuse sõnul lootis Jüri Ratas ilmselt, et esimeseks juuliks laheneb probleem ise ära, sest selgub, et lisatööjõudu polnud tegelikult vaja või et piirid avatakse Euroopa tasandi otsusega.

“Tänaseks on aga väga selge, et kumbagi ei juhtu. Maasikakasvatuses on kriis juba käes, marjad jäävad põllule mädanema ja valitsuse kehtestatud meetmed pole Eesti inimesi piisavalt põldudele toonud. Kohe satuvad kriisi ka ülejäänud aiandussektor ning piimandus,” hoiatas varasem maaeluminister.

Kruuse ütles, et põllumajandusettevõtjatel tuleks tervisenõudeid arvestades võimaldada Ukrainast hooajatööliste toomist korraldada, nagu on teinud näiteks Soome, kuhu on toodud 9000 inimest. “Rõhutan, et põllumehed pole kunagi palunud valitsuselt raha, vaid ainult võimalust endale ise sobivat ja tõhusat tööjõudu appi tuua,” ütles Kruuse.

“Miinimumprogrammina tuleks pikendada juba Eestis viibivate kolmandate riikide kodanike töölubasid aasta lõpuni, mida võimaldaks Reformierakonna algatatud Riigikogu menetluses olev eelnõu. Valitsusel tuleb kiiremas korras jalad kõhu alt välja võtta ja tegutsema hakata,” lõpetas Kruuse.

Tagasiside