Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

9 – 10. oktoobrini Valgevenet külastama pidanud Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformipartei (ELDR) asepresident, Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland, ei saanud Valgevenesse sissesõiduks viisat.

Visiidi käigus oli plaanis kohtuda mitmete opositsiooniliste liikumiste esindajatega ja juhtidega. Samuti oli plaanis kohtuda Minskis resideeriva Prantsuse suursaadikuga, kes esindab Euroopa Liidu eesistujariiki Prantsusmaad.

„Valgevene režiim tõestas järjekordselt, et soov parandada suhteid lääneriikidega on vaid jutt, mida ei saa tõsiselt võtta,“ tõdes Kristiina Ojuland.

Kristiina Ojuland usub, et viisakeeldumise põhjuseks oligi visiidiprogrammis olevad kohtumised opositsiooniliidritega.

„Vaid diktatuuri kalduv režiim takistab opositsioonil suhtlemist välispartneritega. Ei oleks küll uskunud, et Valgevene võim tõesti nii paaniliselt pelgab riiki lubamast Euroopa liberaalide esindajat. Teisalt annab see alust arvata, et liberaalsed opositsioonijõud on Valgevenes tugevnemas ja Lukašenka režiimil on põhjust neid karta,” kinnitas Ojuland.

Ojuland viitas ka, et OSCE esialgsel hinnangul polnud 28. septembril toimunud parlamendivalimised demokraatlikud.

„Ebademokraatlikud valimised ja ELDR asepresidendile viisa mitteandmine näitavad režiimi tõelist palet,“ lisas Ojuland.

Kristiina Ojulandi 16. aastast kestnud poliitilise karjääri jooksul on esmakordne, kui talle viisat andmast keeldutakse.

 

Tagasiside