Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon kohtus täna Puuetega Inimeste Tööühistute esindajatega, et üheskoos arutleda, kas ja kuidas Eesti seadusandlus toetab või takistab sotsiaalse ettevõtluse arengut ja milliseid seadusi tuleks vajadusel muuta.

Sotsiaalkomisjoni liige Tõnis Kõiv, kelle initsiatiivil kohtumine toimus, märkis, et puuetega inimeste tööhõive suurendamine Eestis on väga tähtis. „Puudega inimese tööle asumine parandab tema elukvaliteeti ja aitab tal tunda end täisväärtusliku ühiskonnaliikmena,” rääkis Kõiv meenutades, et koalitsioon on seadnud eesmärgiks saavutada puuetega inimeste seas 50 protsendine tööhõive ning sotsiaalse ettevõtluse arendamine on siin üks võimalustest.

HAPECO (Handicapped People Employed in Co-operatives) projekti raamides on käivitatud sotsiaalsed ettevõtted kuues maakonnas, Saaremaal ja Hiiumaal, Järva-ja Viljandimaal, Läänemaal ja Põlvamaal. Kuressaares osutavad puuetega inimesed edukalt päevase lastehoiu teenust, Viljandimaal Viiratsis aga on valla lepingupartnerid heakorratööde osas.

Sotsiaalettevõtted on ettevõtted, mille peaeesmärgiks ei ole kasumi tootmine omanikele, vaid sotsiaalsete hüvede loomine. Puuetega inimeste töötamisest võidavad kõik – inimeste elukvaliteet paraneb, riigile makstakse makse ja töö saab tehtud.

Tänasel kohtumisel Riigikogu sotsiaalkomisjonis lepiti kokku, et HAPECO projekti esindajad esitavad sotsiaalkomisjonile sotsiaalse ettevõtluse arendamist takistavate probleemide kirjelduse ning sotsiaalkomisjon korraldab nende juriidilise analüüsi ja arutelu probleemide lahendamise võimaluste üle.

Lisainformatsioon: Tõnis Kõiv 506 5300
Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige, Reformierakond

Teate edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside