Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Riigikogus monopolide hinnapiirangute kehtestamise seaduse kolmandal lugemisel toonitas majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas oma sõnavõtus, et Reformierakonna fraktsioon toetab seaduse korrigeeritud kujul vastu võtmist, et tagada tarbijale sooja, vee ja teiste elutähtsate ressursside õiglane ja mõistlik hind.

Klaasi sõnul suurendab praegu käsil olev seaduse korrektuur kindlasti hinnakujunduse selgust nii tarbija kui ka ettevõtja jaoks. ’’See kasvatab õiguskindlust ning aitab paremini mõista, palju üks või teine teenus siis ikka tegelikult maksab. Õiglane hind peab kujunema konkurentsiameti järelevalve ja mitte poliitiliste loosungite all ning see on ka seaduses kirjas,’’ lausus Klaas.

’’Oleme arvamusel, et antud seadus kindlasti survestab monopolide pakutavate teenuste hindu. Reformierakonna sooviks on tarbija selge rahaline võit elektri ja toasooja odavama hinna näol, viies selle tasemele, mis poleks suurem kui põhjendatud kulud tootmisesse ja mõistlik tootlus ettevõtjale,” sõnas Klaas.

“Samuti oleme veendunud, et selle seaduse vastu võtmine ei tähenda nagu võiks tarbija ja ka parlament jalad seinale lüüa,” toonitas Klaas, lisades, et kindlasti jäävad jätkuvalt teemadeks Eesti energiaportfelli mitmekesistamine ja meie riigi sõltuvuse vähendamine imporditavatest energiakandjatest, näiteks Vene gaasist.

’’Loodame juba sügisel hakata arutama eelnõud, mis tuleneb Euroopa Liidu kolmandast energiadirektiivist ja mille sisu on gaasi põhivõrgu lahutamine gaasimüüjast. Eesti jaoks on oluline luua võimalus saamaks gaasi ka mujalt kui vaid ühelt põhiliselt tarnijalt nimega Gazprom. On arusaadav, et kui omanikud on erinevad, siis saab tekkida ka konkurents ning võimalus gaasi hinna alanemiseks tarbijale,’’ ütles Klaas.
 

Tagasiside