Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas julgustas tänasel kohtumisel Moldova majandusministrit Igor Dodoniga jätkama liberaalseid reforme. Moldoval on kavas oluliselt vähendada nii ettevõtte kui ka üksikisiku tulumaksu ja seeläbi luua soodne investeerimiskliima riigis.

„Moldova eesmärgiks on kujundada liberaalne maksusüsteem ning nõnda ettevõtluskeskkond välisinvestoritele atraktiivseks,” ütles pärast kohtumist Klaas. „Täna Euroopa üks vaesemaid riike teab, et ilma majanduseduta muutub tee Euroopa Liidu poole väga pikaks.”

Venemaa on keelanud mitmete Moldova tooteartiklite sissetoomise ning Moldova ettevõtted on tootmise ümberorienteerunud Euroopa turule.

„Venelased lõikavad endale samamoodi näppu, kui omal ajal Eestile topelttolle kehtestades,” on Klaas veendunud. „Selline poliitika seob Moldovat üha tugevamini Euroopaga.”

Eesti Riigikogu Moldova sõprusrühm kohtus lisaks majandusministrile 26.–29. novembril toimunud visiidil välisminister Andrei Stratani, parlamendi esimehe Marian Lupu ja mitme parlamendikomisjoniga. Sõprusrühma juhi Urmas Klaasiga osalesid visiidil parlamendisaadikud Kalvi Kõva, Marko Pomerants, Helle Kalda ja Silver Meikar.

Lisainformatsioon: Urmas Klaas 513 5145
Riigikogu majanduskomisjoni esimees, Reformierakond

Teate edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside