Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimehe Keit Pentuse sõnul on soojusenergia hinda võimalik alandada kõikjal Eestis, kui tagada tootjate konkurents ja vältida sõltuvust imporditavatest energiakandjatest.

„Soovime Eestis taskukohast toasooja ja energeetilist sõltumatust. See on võimalik vaid juhul, kui tagame konkurentsi ja kasutame senisest rohkem kodumaiseid energiakandjaid,” ütles Keit Pentus
kommenteerides uudist Eesti Energiale kuuluva Iru soojuselektrijaama otsuse kohta langetada soojusenergia piirhinda ligi kaheksa protsenti ehk 593,43 kroonini megavatt-tunni eest.

„Lisaks saab küttekuludelt oluliselt säästa, kui majade soojapidavust parandada. Eesti riigi poolt viimasel aastal müüdud saastekvoodid on selleks toonud sadu miljoneid kroone. Korteriühistud peaksid selle raha taotlemisel aktiivsemad olema,” lausus Riigikogu aseesimees. Täna parlamendis arutelul oleva käibemaksu erisuse kohta sõnas Pentus, et maksuerisuste kõige suurem probleem on see, et nende mõju ei jõua tegelike abivajajateni. „Euroopa praktika näitab, et käibemaksumääradega mängimine ei alanda hinda oma kodu kütmise eest arve tasujale, vaid suurendab tootja kasumit, ” lausus Pentus. “Eesmärgiks peab aga olema ka tegelik küttearve vähenemine.”
 

Tagasiside