Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Keit Pentus on seisukohal, et juba saabunud uus majanduskasv peab võimalikult kiiresti tooma ka pensionite suurendamise.

“Praegune parlamendi koosseis on muutnud pensionite indekseerimise süsteemi nii, et majanduskasv tooks pensionide kasvu võimalikult väikese viiteajaga. See tähendab, et mida kiiremini Eesti majandus uuele kasvule juhitakse, seda kiiremini hakkab taas paranema ka pensionäride elujärg,“ ütles Keit Pentus kommenteerides statistikaameti tänast teadet, mille kohaselt suhtelises vaesuses elas 41% vähemalt 65-aastastest naistest ja 19% samavanadest meestest.

Riigikogu aseesimees tuletas meelde, et keskmine vanaduspension on viimase viie aastaga kasvanud 2300lt kroonilt 4700 kroonini ja see kasvab kiiremini kui keskmine palk. „Muidugi peaks pension olema kõrgem, et väärikas eas inimesed saaksid endale lubada paremat elu. Nagu statistikaameti andmed kinnitavad, on kõige keerulisem toime tulla just üksi elavatel eakatel inimestel. Nende jaoks on pensioni suurenemine kindlasti kõige olulisem,” ütles Pentus.
 

Tagasiside