Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kui Eesti jaoks on Euroopa Liidu kestmine ja ühtsus julgeoleku seisukohast kõige olulisem küsimus, siis Venemaa presidendi Vladimir Putini režiimi geopoliitilise strateegia osaks on Euroopa lõhkumine äärmuslaste toetamise ja nende kasutamise abil, leiab endine välisminister, riigikogu liige Keit Pentus-Rosimannus.

“Vähe on täna Euroopa riike, mille sisepoliitikasse poleks viimastel aastatel ilmunud avalikult Kremli-meelsete erakondade ja poliitikute kõrvale nende kaksikvennad poliitilise spektri teisest servast ning välise vaatluse järgi otsustades ootamatuid rahalaevu leidnud “täiesti sõltumatud”, üleöö tekkinud sihtasutused, MTÜ-d, ühiskondlikud sõdalased,” selgitas Reformierakonna fraktsiooni nimel olulise tähtsusega riikliku küsimusena välispoliitika arutelul sõna võtnud parlamendisaadik.

“Miks rahastab Venemaa Euroopa riikide äärmuslasi ja valeuudiste levikut kui mitte tugeva Euroopa Liidu murendamiseks suletud piiridega väikesteks vürstiriikideks, kellega oleks kerge ükshaaval manipuleerida?” lisas Pentus-Rosimannus.

Riigikogu väliskomisjoni liikme sõnul tuleb poliitikutel rohkem, õigeaegselt ja avatult selgitada inimestele ümbritsevas maailmas toimuvat ja selle tausta ning rääkida lahti, kuidas see Eestit mõjutab.

“Maailmas ja Eestis on jõude, kelle sooviks on tõugata Eestit täpselt vastupidises suunas Lennart Meri algatatud ja kogu taasiseseisvusaja aetud julgeolekupoliitikale. Kelle sooviks on piiririik Eesti Euroopast ja lääneliitlusest välja kiskuda, et jätta meid eikellegimaale, üksi. Tuleb lõpetada häbelik vaikimine, kui rahvast valedega üksteise vastu ässitatakse, ja tuleb anda adekvaatsed ja kiired vastused rahva julgeolekumuredele,” ütles Pentus-Rosimannus.

Migratsioonikriisist rääkides ütles ta, et Eesti kohuseks on poliitkorrektsuse lõksu langemata rääkida ausalt ja avatult asjadest, mida näeme rikkis olevat.

“Migratsioonikriis on jõudnud nii kaugele, et midagi muutmata täpselt samal viisil jätkates saab tulemus olema suure tõenäosusega selline, mida ükski Euroopa Liidu liider näha ei sooviks. Eelmise suve sündmusi, kontrollimatut ja massilist sisserännet ei saa korduda lasta,” tõdes Pentus-Rosimannus.

Riigikogu väliskomisjoni liige

Keit Pentus-Rosimannus
Keit.Pentus-Rosimannus@riigikogu.ee
+372 5040884

Tagasiside