Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsiooni asejuht Keit Pentus-Rosimannus märgib peaminister Jüri Ratasele saadetud kirjalikus küsimuses, et juba kolme nädala pärast lõppevat töötukassa palgatoetuse meedet tuleb kindlasti pikendada.

“Majandus on endiselt hangunud, Kredexi meetmed ei ole siiani läinud tööle nii, et neist paljudele ettevõtjatele reaalselt kasu oleks. Osad sektorid on veendunud, et kriis jõuab nendeni alles sügisel ja ka siis on vajadus palgatoetuse järgi,” kirjutab Pentus-Rosimannus.

Tema sõnul on Tööandjate Keskliit, Kaubandus-Tööstuskoda ja Suurettevõtjate Assotsiatsioon ehk kolm suuremat tööandjate liitu rõhutanud, et palgatoetus on praegu kõige olulisem tugimeede. Liitude arvates tuleb toetusskeemi pikendada, aga ühtlasi hoolega jälgida, et seda ei kuritarvitataks.

“Selleks, et hoida ära töötuse järsk kasv ja ettevõtete tegevuse lõpetamine, on vaja palgatoetuse maksmise perioodi pikendamisega koos ilmselt Töötukassale lisaraha eraldada. Kuna palgatoetuse maksmine lõpeb valitsuse praegu kehtestatud otsusega juba kolme nädala pärast, on pikendamise otsusega kiire,” selgitas Pentus-Rosimannus.

Ta lisas, et rahandusminister Martin Helme teatas 6. mail Riigikogus, et praeguses seisus ei näe ta vajadust teiseks lisaeelarveks selle aasta jooksul, mis üksnes suurendas arusaamatust.

Pentus-Rosimannus soovib peaministrilt teada, kuidas on kavandatud palgatoetuse maksmise jätkamine, milline on töötukassa täiendav rahavajadus ja millal peaminister teema valitsuse päevakorda paneb.

“Kokkuvõtvalt – korrates ettepanekut, mille tegin ka parlamendis – palgatoetuse maksmise pikendamine on praegustes oludes kindlasti vajalik,” lõpetas Pentus-Rosimannus.

Tagasiside