Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile Riigikogus õigusliku järjepidevuse teemalisele arupärimisele vastama pidanud peaminister valis sisuliste vastuste andmise asemel parlamendi liikmete ründamise.

“Üks, mis Keskerakonna valitsust iseloomustama jääb, on riigi jaoks olulisi põhimõtteid murendav topeltmäng. Nii on justkui möödaminnes seatud sisuliselt kahtluse alla Eesti vabariigi õiguslik järjepidevus, näited puudutavad ka Eesti senist välispoliitilist joont,” ütles eile peaminister Rataselt aru pärinud Reformierakonna fraktsiooni liige Keit Pentus-Rosimannus.

“Teame kõik, kuidas peaminister räägib Büsselis näiteks Venemaa propagandaga võitlemise vajadusest üht, aga tuleb siis Tallinnasse ja laseb rahulikult finantseerida me oma maksumaksjate rahaga PBK-d. Nägime hiljuti, kuidas peaminister mõistab Skripali mürgitamise hukka ja kuidas samal päeval asub Yana Toom Skripali mürgitamise loos kaitsma Venemaad.”

Arupärijate nimel kõnelnud Pentus-Rosimannus ütles, et kõige tervamalt sai valitsuse topeltmängu poliitika nähtavaks siis, kui praegu ametis olev valitsus asus Eesti kirikute toetamist põhjendama okupatsioonikahjude hüvitamisega, andes sellega Kremlile võimaluse edaspidi viidata, kuidas Eesti enda valitsus on okupatsioonikahjud omaks võtnud. “Teil on rüüstav kamp kodus sees käinud, osa pereliikmeid kaasa viinud, mitu tuba põlema pannud, maja pikaks ajaks vägisi enda kätte võtnud ja aastaid hiljem teatate, et asute ise kahju hüvitaja rolli. Kelle huve selline asi täidab?” küsis peaministri vastused ära kuulanud Keit Pentus-Rosimannus.

Keit Pentus-Rosimannuse sõnul oli ebameeldiv üllatus, et peaminister Ratas asus eile sisuliste vastuste andmise asemel parlamendi liikmeid ründama. “Ju me siis tabasime Keskerakonna valitsuse hella kohta, kui muidu rahuliku meele poolest tuntud Jüri Ratas küsimustele vastates parlamendi liikmeid ründama ja süüdistama asus.”

Täispikka sõnavõttu saab kuulata SIIN

Lisainfo
Keit Pentus-Rosimannus
Reformierakonna fraktsioon
6316562
[email protected]

Tagasiside