Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Keit Pentus ütles OECD poolt läbi viidud õpilaste õpitulemuste uuringu tulemusi kommenteerides, et majanduse stabiilne kasv ja hea haridus on omavahel sama kindlalt seotud kui auto võimas mootor ja kvaliteetne kütus selle paagis.

“See, et Eesti õpilased on Euroopas tulemustelt viiendal kohal, sisendab kindlust, et meil on olemas väga hea baas targa ja suuremat lisandväärtust loova majanduse arenguks,” lausus Pentus.

“Lähiaastate eesmärk on üks – meie inimeste elujärje parandamine. Selle eeldus on majanduse uus kasv. Majanduskasvu parim tagatis on omakorda kvaliteetne haridus. Just sel põhjusel on parlament ja valitsus juba mõnda aega aasta-aastalt haridusse panustatavat eelarveraha suurendanud. 2008. aastal moodustasid hariduskulud Eestis juba 6,7% sisemajanduse kogutoodangust ja Euroopa Liidu riikidest suunasid rohkem raha haridusse vaid Küpros, Taani ja Rootsi,“ selgitas Keit Pentus. “Haridusse suunatav raha ei anna tulemusi kohe homme või aasta pärast, aga tulevikus suuremat lisandväärtust loovate töökohtade tekkimiseks on tegu ainuõige investeeringuga.”

Pentuse sõnul on Eestis tööealiste inimeste osakaal vähenemas. ”Inimeste elujärje paranemise ja majanduse kestlikkuse võtmeküsimuseks on järjest keerulisema ja suuremat lisandväärtust loova töö tegemine. Eesti õpetajatel ja õpilastel on selles muutuses väga oluline roll,” ütles Pentus.
 

Tagasiside