Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Keit Pentus ütles täna VI Infopoliitika foorumit avades, et ehkki e-raamatud ja digikeskkonnas esitletav kunst ei tõrju kunagi välja füüsilisel kujul esitatud raamatuid ja kunsti, pole ilmselt väga kaugel aeg, mil iPadi vahendusel kättesaamatu raamat on justkui poolik raamat ja iga kunstiteos digiteeritakse kohe selle sünnil.

“Nii nagu enam ei kujuta ette ajalehte, millel pole oma online-versiooni, on ilmselt lähitulevikus raske leida raamatut, mis ei levi ka e-raamatuna,” rääkis Keit Pentus.

Riigikogu aseesimees Pentus tänas VI Infopoliitika foorumit avades kõiki Eesti kultuuripärandi digiteerijaid ja sõnas, et digiteerimisega tegelejate töö on Eestile ja Eesti kultuurile erakordselt tähtis.

“Kunsti, kultuuri digiteerimine annab lisaks pärandi säilitamisele võimaluse teha see lihtsate vahendite abil kättesaadavaks väga suurele hulgale inimestele. Eriti oluline on see väikestele rahvastele, kelle kultuuripärandi tutvustamise võimalused on digiteeritud kultuuri eelsel ajal olnud palju ahtamad.”

Pentus lisas, et Eesti peab oluliseks ka praegu enam kui kahte miljonit digitaalset objekti vahendava üle-euroopalise veebikeskkonna Europeana edasiarendamist.

“Üle-euroopaline digitaalne kultuuripank võimaldab juurdepääsu digiteeritud maalidele, raamatutele, ajalehtedele, raadio- ja telesaadetele. Sel kombel muutub Euroopa kultuuripärand kõigile Interneti kasutajatele kättesaadavaks,” ütles Pentus. “Ka Eesti kultuuripärand peab läbi Europeana huvilistele kättesaadavaks saama.”
 

Tagasiside