Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni liikme Kalle Pallingu sõnul mõjutab energia teema lähitulevikus üha enam perekondade eelarveid ning vaid energiat säästes on võimalik selle eest vähem maksta.

„Üks konkreetne idee, mida peaksime tingimata toetama, on individuaalse kuluarvestuse kohustus. Korterelamus ei sõltu inimese soojaarve sellest, kui palju ta oma korteris kulutab, vaid sellest, kui palju kulutab kokku kogu maja,’’ ütles Palling.

Palling rõhutas, et praegune ruutmeetri põhine soojaenergia arvestus ei näita, kui palju keegi säästab, vaid seda, kui palju teised üle kütavad või raiskavad.

„Kui soojusenergia kulud oleksid arvestatud individuaalselt nagu elektrienergia, siis oleks inimestel ka motivatsioon jälgida, kui palju ja millist energiat nad tarbivad. Võit oleks ilmselge,’’ sõnas parlamendisaadik .

Palling leiab, et eeskätt võiks korteripõhist soojaenergia arvestust rakendada uute rajatavate korterelamute ja rekonstrueeritavate korterelamute puhul.

„Eesti peab võtma energiatõhususe eesmärkide saavutamist ja säästlike mõtlemismudelite juurutamist ülima tõsidusega. Aastaks 2019 peavad kõik avalikud hooned olema nullilähedase energiakuluga. Usun, et Eesti võiks energiasäästu valdkonnas Euroopas eeskujuks olla,’’ lisas Palling.
 

Tagasiside