Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel riigikogu istungil võeti vastu keskkonnavastutuse seaduse eelnõu.

Reformierakondlasest keskkonnakomisjoni liikme Kalle Pallingu sõnul aitab vastuvõetud seadus senisest paremini rakendada põhimõtet “saastaja maksab” ehk tagada keskkonnakahju tegelik heastamine kahju tekitaja poolt. „Kui keegi hävitab väärtusliku koosluse, siis lisaks trahvi maksmisele on ta nüüd kohustatud taastama ka endise olukorra,” rõhutas Palling.

„Siiani pole keskkonnakahju heastamisele selliselt lähenetud, et kahju tekitajal tuleb heastada ka tema tegevuse tõttu keskkonnas tekkinud puudujääk,“ lisas ta.

„Näiteks kui reostuse tõttu hukkusid jões haugid, siis tuleb lisaks algselt olnud kalade arvukuse taastamisele sinna „lisada“ need haugid, kes oleksid marjast koorunud, kui reostust ei oleks olnud. Ka vahekahju korvamise kohustus on meie õiguskorras midagi täiesti uut.”

Pallingu arvates ei saa uue seaduse rakendamine ilmselt olema lihtne. „Iga uus asi on alguses tundmatu ning vajab rakendumiseks aega, nii on see ka õigusnormidega,” ütles Palling

Reformierakonna programmi keskkonna peatükk rõhutab, et keskkonnapoliitika peab lisaks rohelisele mõtlemisele olema ka reaalselt rakendatavad.

Reformierakond on veendunud, et keskkonna arvelt järeleandmisi teha ei tohi ja täna parlamendis vastu võetud seaduseelnõu aitab sellele kaasa.

Lisainformatsioon: Kalle Palling 5663 9005
Riigikogu keskkonnakomisjoni liige, Reformierakond

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside