Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling kohtus täna 23-liikmelise Gruusia ajakirjanike delegatsiooniga, kes on Eestis õppevisiidil.

Kohtumisel riigikogus keskenduti Gruusia Euroopa Liidu suunalisele integratsioonile ning sellele, kui oluline on ajakirjanike seisukohast teavitustöö tegemine.

„Ma tean, et Euroopa Liidu assotsiatsioonilepingu rakendamine osutub kulukaks ja reformikava elluviimine pole lihtne ega kiire protsess. Samas tuleb meeles pidada, et reformid aitavad edendada nii Gruusia majandust kui ka Gruusia elanike heaolu. Gruusia võib uhkust tunda, et Euroopa Liiduga integreerumise küsimuses valitseb riigis tugev poolehoid. Samas tuleb jätkuvalt avalikkust teavitada nii edusammudest kui ka takistustest, mis vajavad veel ületamist. Oluline on huvigruppe kaasata,“ lausus Palling.

Kalle Palling ütles kohtumisel, et Eesti toetab vabakaubandus- ja assotsieerumislepingute kiiret ratifitseerimist ja idapartnerlusprogrammi strateegia elluviimist ning kinnitas, et riigikogu alustab lepingute menetlemist oktoobris. Lõpphääletuse peaks riigikogu läbi viima hiljemalt novembri alguses.

Palling peab oluliseks, et nii Gruusiale kui ka Moldovale ja Ukrainale antakse selge Euroopa Liidu liikmelisuse perspektiiv.

Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsioonil on oktoobri lõpus kavas visiit Gruusiasse ja Moldovasse, et avaldada toetust nende riikide EL-suunalisele integratsioonile.

Tagasiside