Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed on täna ja homme Saaremaal visiidil, kus kohtutakse kohaliku elu eestvedajatega ning arutatakse päevakajalisi küsimusi nagu haldusreform ja suursaarte püsiv ühendus mandriga.

Visiidi eestvedaja Kalle Laaneti sõnul on Saaremaa olnud haldusreformi kontekstis omavalitsuste mõistliku ja loova koostöö heaks näiteks.

„Juba kaks aastat tagasi moodustus Kaarma, Kärla ja Lümanda valla ühinemise järel Lääne-Saare vald. See toimus hea koostöö ja edukate läbirääkimiste tulemusena, ilma igasuguse välise sunnita. Sarnaselt tuleb Saare maakonnas arengut kavandada edaspidigi,“ lausus riigikogu liige.

Ta tõi välja, et elanikele on oluline, et lisaks heale elukeskkonnale suudetakse saarlastele pakkuda üha ettevõtjasõbralikumat keskkonda ning kiiret, püsivat ja taskukohast ühendust mandriga.

„Majandusministeerium on võtnud prioriteediks taastada lennuühendus Saaremaa ja Hiiumaaga ning tagada kvaliteetne parvlaevaühendus. Valitsuses on kaalumisel, et suviseks perioodiks lisandub Kuivastu-Virtsu liinile ka kolmas parvlaev. Täiendava lisalaevaga saab teostada kuni 1000 reisi enam,“ lisas Laanet.

Neljapäeva õhtul annab Reformierakonna Lääne-Saare piirkonnaorganisatsiooni esimees Andres Tinno riigikogu liikmetele ülevaate Saaremaa ühinemise arengutest.

Visiidi käigus külastavad saadikud kohaliku elu eestvedajaid, näiteks puitmajade tootjaid Novara ja Sandla Puit, laevaehitustehast Baltic Workboats, kalatööstust Vettel, Soela sadamat, Saaremaa lihatööstust, piimatoodete ettevõtet Saaremaa Delifood, tuulikutootjat Eleon, tekstiiliettevõtet Moonstar, Muhu jaanalinnufarmi ning Reo nunnakloostrit. Kavas on ka ühiskonnaõpetuse külalisloengud koolides.

14. ja 15. märtsil viibivad Saaremaal 11 reformierakondlasest riigikogu liiget: Deniss Boroditš, Igor Gräzin, Toomas Kivimägi, Kristjan Kõljalg, Kalle Laanet, Maris Lauri, Lauri Luik, Keit Pentus-Rosimannus, Anne Sulling, Urve Tiidus ja Terje Trei.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees

Kalle Laanet
[email protected]
+372 53285630

Tagasiside